Herbata konopna

HERBATA KONOPNA

Dobrodziejstwo natury w filiżance herbaty!

Herbata konopna zyskuje na popularności. Wszystko za sprawą jej wszechstronnych właściwości oraz korzyści dla zdrowia. Herbata z konopi zawiera kanabinoidy (CBD), chlorofil, flawanoidy, olejki eteryczne oraz wiele innych substancji roślinnych.

Odmiany Cannabis sativa L. są dopuszczone do obrotu w UE. Nie mogą zawierać więcej niż 0,2% THC. Dużo ważniejszą rolę odgrywa wyżej wspomniany kanabinoid CBD. Na ten temat jednak poświęcimy osobny wpis.
Carmagnola - susz konopny Herbata konopna, Herbaty konopne Finola - susz konopny

Herbata konopna – wiesz co pijesz!

Herbata konopna jest źródłem witamin, mikro i makroelementów.

Wywar z liści konopi Cannabis sativa L. jest niezwykle bogaty w witaminy z grupy B i E. Ponadto liście konopi zawierają najważniejsze dla człowieka minerały, takie jak żelazo, fosfor, magnez, cynk, sód oraz wapń.

Odmiany Cannabis sativa L. są źródłem przeciwutleniaczy.

To wszystko za sprawą związków CBD. Ten kannabinoid łączy się z wolnymi rodnikami i neutralizuje efekty wolnych rodników. Dzięki temu picie herbaty konopnej może być skuteczną profilaktyką przed zaburzeniami neurodegeneracyjnymi oraz zmianami w mózgu spowodowanymi wiekiem. W 1998 roku opublikowano badanie, które było jednym z pierwszych dokumentów na temat właściwości przeciwutleniających związku CBD. Ten kannabinoid okazał się silniejszym przeciwutleniaczem od witamin C i E.

Linki do zagranicznych źródeł:A. J. Hampson, M. Grimaldi, [..] and D. Wink “Cannabidiol and (−)Δ9-tetrahydrocannabinol are neuroprotective antioxidants” Martin A. Lee “CBD: How It Works” Nishi Whiteley “CANNABINOIDS AND OXIDATION”

HERBATA KONOPNA PEŁNA SMAKÓW

CZYLI HERBATA KONOPNA NA 6 SPOSOBÓW

Poniżej prezentujemy kilka propozycji na przygotowanie naszej herbaty – w każdej z tych kombinacji smakuje ona wspaniale! Jeśli masz swoją ulubioną kombinację z naszą herbatą – daj nam znać! Opublikujemy ją na naszej stronie!

Herbata konopna z żurawiną

Herbata konopna z żurawiną

Herbata konopna z żurawiną, to idealna propozycja dla osób zmagających się z dolegliwościami ze strony układu moczowego. Dodaj do herbaty garść żurawiny i rozkoszuj się smakiem!

Herbata konopna z miodem

Herbata konopna z miodem

Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów słodzienia naszych herbat konopnych. Jeśli lubisz posmak miodu, to przygotuj herbatę z miodem. Warto zadbać, aby miód był w 100% naturalny.

Herbata konopna z pomarańczą

Herbata konopna z pomarańczą

Dodając plaster pomarańczy do herbaty konopnej możesz być zaskoczony delikatnością smaku. Cytrusy idealnie komponują się z naparami z konopii. Możesz również użyć cytryny.

Herbata konopna z imbirem

Herbata konopna z imbirem

Imbir łagodzi nudności i świetnie smakuje w połączeniu z herbatami konopnymi. Jeśli chcesz dodatkowo orzeźwić smak herbaty konopnej z imbirem, to dodaj odrobinę cytryny.

Herbata konopna z miętą i cytryną

Herbata konopna z miętą i cytryną

Na upalne dni, kiedy szukasz sposobów na to jak się schłodzić, idealną propozycją będzie przygotowanie herbaty konopnej z miętą i cytryną. Wyśmienicie smakuje z naturalnym miodem!

Herbata konopna z maliną

Herbata konopna z malinami

Nie mogło zabraknąć również propozycji podania naszej herbaty ze świeżymi malinami. Latem polecamy dodawać maliny do przechłodzonej herbaty, a zimą do parzenia razem z suszem herbaty.